Deklaracja dostępności cyfrowej
Środowiskowy Dom Samopomocy w Kętrzynie zobowiązuje się zapewniać dostępność swojej strony internetowej www.sds.ketrzyn.pl zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Data publikacji strony internetowej: 2014-10-15
Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2022-02-21
Status po względem zgodności z ustawą
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub włączeń wymienionych poniżej:
- na stronie są zamieszczone pliki dokumenty tylko w formie PDF, które nie są dostępne cyfrowo i nie posiadają opisu alternatywnego – istnieje możliwość kontaktu telefonicznego w celu odczytania niedostępnych dokumentów
- niektóre zamieszczone na stronie zdjęcia i obrazy nie posiadają opisu alternatywnego
Ułatwienia na stronie
Strona podmiotowa posiada następujące ułatwienia:
- podwyższony kontrast
- możliwość powiększenia wielkości liter na stronie
- na stronie znajduje się wyszukiwarka
- stronę można nawigować za pomocą klawiatury
Data sporządzenia deklaracji
Deklarację sporządzono dnia 2022-03-29
Osoba sporządzająca: Danuta Wróbel
Oświadczenie sporządzono dnia 29.03.2022r. Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
Koordynatorem do spraw dostępności w Środowiskowym Domu Samopomocy w Kętrzynie jest Danuta Wróbel, adres poczty elektronicznej: sdsketrzyn@wp.pl Kontaktować się można także dzwoniąc pod numer telefonu 89 751 04 87.
Postępowanie odwoławcze
Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji, itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji.
Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji.
W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę na takie działanie.
Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich: www.rpo.gov.pl
Deklaracja dostępności architektonicznej
Lokalizacja Środowiskowego Domu Samopomocy w Kętrzynie
ul. Gen. Wł. Sikorskiego 76J
11-400 Kętrzyn
Wejście do budynku Środowiskowego Domu Samopomocy w Kętrzynie jest możliwe z czterech stron. Z dwóch stron znajdują się podjazdy z poręczami dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózku inwalidzkim, balkoniku, kuli ortopedycznej itp. Z kolejnych dwóch stron istnieje możliwość wejścia wewnątrz po kliku stopniach – schody. Do placówki można wejść po zasygnalizowaniu dzwonkiem, który umieszczony jest na wysokości umożliwiającej dostęp dla osoby na wózku inwalidzkim. Drzwi otwierane są przez pracownika Ośrodka. Od strony wejścia głównego do placówki znajduje się tablica informacyjna.
Korytarze w Ośrodku są przestronne i umożliwiają swobodne poruszanie się osób z niepełnosprawnością ruchową. Dodatkowo zamontowane są poręcze z obu stron oraz zainstalowana jest winda (z informacją głosową) co umożliwia korzystanie z pięter, na których znajdują się sale treningowe oraz WC przystosowane do osób niepełnosprawnych (uchwyty przy umywalce i muszli ustępowej).
Toalety dla osób niepełnosprawnych znajdują się na każdej kondygnacji.
Przed budynkiem znajduje się wyznaczone miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych.
Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
Na schodach pomiędzy piętrami początek i koniec biegu schodów został oznaczony kontrastowym kolorem.
W budynku nie zainstalowano pętli indukcyjnych ani głośników systemu naprowadzającego dźwiękowo osoby niewidome i słabowidzące. W Ośrodku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille’a. Nie ma możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego. Wszyscy pracownicy posiadają przeszkolenie z treningu umiejętności komunikacyjnych, w tym wykorzystaniem alternatywnych i wspomagających sposobów porozumiewania się, w przypadku osób z problemami w komunikacji werbalnej.
Data sporządzenia deklaracji
Deklarację sporządzono dnia 2022-03-29
Osoba sporządzająca: Danuta Wróbel
Oświadczenie sporządzono dnia 29.03.2022 r. Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.