Smaller Default Larger

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

W dniu 03.12.2018 w Kętrzyńskimi kinie „Gwiazda” odbyła się obchody Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych.Niniejsze święto poświęcone jest w całości osobom niepełnosprawnym i na dobre wpisało się w kalendarz corocznych imprez.

W tym roku po raz kolejny udział wzięli uczestnicy ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Kętrzynie z grupy wokalno - teatralnej Baja Dom. Nasi artyści wzięli na warsztat piosenki pt. ,,W moim ogródeczku” zespołu Rokiczanka oraz ,,Bo wszyscy Polacy to jedna rodzina” zespołu Bajer Full.

Podczas prezentacji swoich talentów wokalnych publiczność mogła również podziwiać przepiękne stroje ludowe, w które byli ubrani uczestnicy. Podczas trwania programu artystycznego uczestnicy ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Kętrzynie porwali wszystkich zgromadzonych do wspólnego śpiewania i klaskania w rytm wykonywanego utworu. Wspólne wykonanie piosenki wzbudziło śród zgromadzonej publiczności dużo pozytywnej energii.

Na zakończenie spotkania zostały wygłoszone krótkie przemowy oraz zostały wręczone podziękowania za występy. Również został rozstrzygnięty konkurs pt. ,,Emocje – widzimy, czujemy, przedstawiamy”, w którym wzięli udział nasi uczestnicy.

Dzień Dzień